Środa 27 Wrzesień 2023 1:15


Drób      Pasze


Większość naszych Klientów poszukuje niosek do chowu ekstensywnego i półintensywnego (drobnotowarowego). Do tego typu chowu przeznaczone są kury typu ogólnoużytkowego, które obok dobrej nieśności charakteryzują się dobrym umięśnieniem i wyższą masą ciała w porównaniu do kur typu lekkiego.

Nasza firma proponuje Klientom pisklęta ogólnoużytkowe (mieszańce międzyrodowe i międzyliniowe) pochodzące z zestawów rodzicielskich renomowanych ferm zarodowych. Proponowany materiał dla naszych odbiorców to bardzo popularna i ceniona kurka ROSA I, przeżywająca renesans popularności Zielononóżka kuropatwiana, znosząca jaja o obniżonej zawartości złego cholesterolu, a także kurki Sussex D-104, Leghorn D-229, Rosa V i Dominant Kolor.

ROSA I - jest to zestaw rodzicielski składający się z koguta Rhode Island Red i kurki mieszańca dwóch rodów Sussexa. Są to mieszańce autoseksingowe. Kurka towarowa tego zestawu jest brązowa. W wieku 20 tygodni ma około 1,6 - 1,85 kg, a dorosła 2,4 - 2,5 kg. W pierwszym roku produkcji znosi około 250 jaj o brązowych skorupach

Zielononóżka kuropatwiana - to stara, polska rasa kur, zaliczana do typu ogólnoużytkowego. Cechą charakterystyczną tej rasy są zielone nogi oraz jak nazwa wskazuje kuropatwiane upierzenie kur, a także bardzo efektowne upierzenie kogutów, będące niewątpliwą ozdobą każdego obejścia. Dużymi walorami tej rasy są przystosowanie do trudniejszych warunków bytowania oraz zdolność do żerowania i umiejętnego wykorzystania nieużytków zielonych. Są to kury średniej wielkości o lekkiej budowie. Masa ciała dorosłej kury dochodzi do 1,9 kg, a koguta do 2,2 kg. Zielononóżki przy racjonalnym żywieniu znoszą rocznie ok. 200 jaj o kremowej barwie skorupy i obniżonej zawartości cholesterolu. Rasa ta szczególnie polecana jest do chowu w gospodarstwach agroturystycznych i ekologicznych.

Sussex D-104 - kurka towarowa powstała ze skrzyżowania syntetycznych linii o upierzeniu gronostajowym, kurka znosi w pierwszym roku użytkowania ok. 290 jaj o jasnobrązowej barwie skorupy. Kurka towarowa osiąga masę ciała ok. 2,15 kg pod koniec okresu nieśności i jest doskonale przystosowana do warunków utrzymania systemem półintensywnym.

Leghorn D-229 kurka towarowa to efekt krzyżowania czterech linii białego Leghorna, kurki znoszą jaja o białej skorupie i są dobrze przystosowane do trudnych warunków utrzymania. Kurka towarowa na początku nieśności waży ok. 1,3 kg , natomiast w 78 tygodniu życia osiąga masę ok. 1,9 kg. Prawidłowo prowadzone stado osiąga nieśnośc na poziomie 93% , a średnia masa jaja to 62,5 g. średnia nieśność do 78 tygodnia życia to ok. 310 jaj od nioski.

Rosa V to materiał rodzicielski, w którym kurę Barred Rock ( P-55) oferuje się z kogutem New Hampshire ( N-88). Pisklęta towarowe Rosy V są autoseksingowe. Jednodniowe kogutki mają puch czarny i białą plamkę na głowie, a kurki mają czarny puch. Dorosła kurka posiada atrakcyjne czarne upierzenie z metalicznym połyskiem oraz złotym kołnierzem.

Dominant Kolor - mieszańce użytkowe mają różną barwę upierzenia, są rude, czarne, białe z czarnymi i brązowymi przebarwieniami, o średniej masie ciała w wieku 20 tygodni wynoszącej 1,6 kg i 2,1 kg u kury dorosłej. W pierwszym roku produkcji znoszą około 290 jaj o kremowych skorupach. Idealnie nadają się do półintensywnego użytkowania nieśnego.

Naszym klientom proponujemy również pisklęta brojlerowskie ROSS 308. Brojlery te są genetycznie zaprogramowane na najszybszy przyrost masy mięśniowej, doskonałą przeżywalność i bardzo dobrą konwersję paszy. Imponujące są również u tych brojlerów parametry poubojowe, szczególnie wydajność rzeŸna, a co najważniejsze wysoki udział mięśni piersiowych.

Na życzenie klienta istnieje możliwość dostawy innych uznanych piskląt brojlerowskich.

Sprzedawane pisklęta są zdrowe, wolne od chorób przenoszonych przez jaja i zaszczepione przeciw chorobie Mareka szczepionką w ciekłym azocie.

W zależności od wielkości zamówienia oraz odległości, istnieje możliwość dowozu piskląt własnym środkiem transportu.

Zapewniamy konkurencyjne ceny i serdecznie zapraszamy do współpracy.

Projekt i wykonanie Mystical. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kraków 2005
reklamowy.biz Push 2 Check Preparaty dla drobiu